A SIMPLE KEY FOR RAHIM AğZı KANSERI BIYOPSI UNVEILED

A Simple Key For rahim ağzı kanseri biyopsi Unveiled

A Simple Key For rahim ağzı kanseri biyopsi Unveiled

Blog Article

Merhaba sevgili okuyucular! Bugün sizlere hayatınızı etkileyebilecek, hatta hayatınızı tehdit edebilecek bir konudan bahsetmek istiyorum: dış gebelik. Kadınların yaşayabileceği bu acı dolu durum, ne yazık ki pek çok kişi tarafından hala yeterince bilinmemekte.

Baş Ağrısı: Gebeliğin başından itibaren görülen baş ağrılarının aslında tam olarak nedeni belli değildir. Muhtemelen hormon düzeylerindeki gebeliğe bağlı değişikliklerden, açlık, stres ve yorgunluktan kaynaklanmaktadır.

Dış gebelik, birçOkay kadının yaşayabileceği bir durumdur. Bu durum, gebelik sırasında döllenmiş yumurtanın rahim yerine fallop tüplerinde veya başka bir yerde gelişmesi anlamına gelir.

Bu gibi belirtilerin meydana gelmesi genellikle normal olarak karşılanır. Belirtiler çok sık yaşandığı zaman anne adayları bu durumdan biraz daha fazla etkilenebilir.

Karın/ kasık ağrısı: Karın ağrısı en sık görülen belirtidir ve vakaların neredeyse hepsinin dış gebelik olduğunu gösterir. Karın ağrısının sebebi ise normalde bebeğin geliştiği yer olan rahim vücutta en fazla genişleyebilen bir organdır fakat dış gebelikte bebeğin olduğu yer rahim olmadığından yerleşilen yer bir süre sonra dokuya baskı yaparak veya orayı rüptüre (parçalanma) yaptığından dolayı ağrı gelişmektedir.

Ş. ile hakim ve bağlı şirketlerine (birlikte “Acıbadem”) verdiğim kişisel verilerimin, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında ve Aydınlatma Metni’nde belirtilen amaçlarla sınırlı olarak işlenmesine onay veriyorum. Devamı

hem embriyo sağlıklı şekilde burada gelişimini sürdüremez hem de giderek büyüme sergileyeceği için anne adayının hayatını riske sokacak tabloların gelişmesine neden olur. Dış gebelik teşhisi yapıldığında acilen müdahale gerektiren riskli durumlardan birisidir. En kısa sürede gebeliğin sonlandırılması kadının hayatı için altın değerindedir.

Sağlık ve zindelik konularında bilinçli kararlar almanıza gardenımcı olmak ve sağlıklı bir yaşam sürmeniz için dimension gerçek, doğru ve uygulanabilir sağlık bilgileri sunmayı amaçlıyoruz.

Dış gebelik ne kadar erken teşhis edilirse o kadar iyi olur. Bu aynı zamanda tedavi sürecinin de erkende başlaması anlamına gelir.

Oluşan kanamanın bir an önce kontrol altına alınması gerekmekte olup, hasar gören fallop tüplerinin ise ya hepsi ya da bir kısmı ameliyat ile alınmak zorunda kalınır. Yapılan cerrahi girişimler açık ya da kapalı tekniklerle gerçekleşebilir.

Omuz Ağrısı: Dış gebeliğin ilerlediği durumlarda, kanama nedeniyle diyafram altında omuz ağrısına neden olan irritasyon oluşabilir.

Gebelik esnasında bulaştığında, bebeğin gelişimini bozan ve sakatlığa neden olabilecek bazı enfeksiyonlar vardır. Bunlar bazı kan testleri yapılarak araştırılır. Bu hastalıklara karşı bağışıklığı olmayan kadınlara gebelik öncesi aşı uygulanır. Geç ve güç gebe kalan hastalara gebeliği kolaylaştıracak ve yumurtlama zamanını belirleyecek önerilerde bulunulur.

Eğer dış gebeliğin tanısı konulmuş ise sadece tek bir tedavi yolu vardır; gebeliğin sonlandırılmasıdır. Bunun nedeni rahim dışında kalan Helloçbir yerde gebelik ilerleyemez ve sağlıklı bir gebelik oluşumu kesinlikle söz konusu değildir. Zamanında gereken müdahaleler yapılmaz çOkay ciddi sonuçlar ile karşılaşılır.

Dış gebelik yaşayan bir kadında tekrar dış gebelik olma riski diğer kadınlara göre yüksektir. Ama bu oran %10’dur, yani dış gebelik sonrası kadınların %90’ı gebe kalacaktır Ayrıntılar Burada ve çocuklarını sağlıklı bir şekilde kucaklarına alacaklardır.

Report this page